طرز پخت 4 نوع خورشت گردویی

خورشت گردویی

گردو یکی از محصولات پر خاصیت و خوشمزه ای است که در قفسه ی اغلب ایرانیان یافت میشود. برای بهره بردن از خواص و فواید این محصول روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از آن در انواع غذاها و خورشت هایی است که طی روز مصرف میکنیم. در این مقاله قصد داریم شما را با طرز پخت 4 نوع خورشت گردویی آشنا کنیم.

طرز پخت خورشت فسنجان مرغ

طرزپخت خورشت گردویی فسنجان به این صورت است که ابتدا مقداری پیاز را درظرف جداگانه در روغن سرخ کرده سپس مرغ و زردچوبه و نمک را به آن اضافه کرده ودو لیوان آب به آن اضافه کنید و به خوبی تفت دهید تا ادویه و نمک به طور کامل جذب مرغ شود، سپس حدود یک ساعت زمان بدهید تا مرغ کمی پخته شود.

خورشت فسنجان مرغ

باید در نظر داشته باشید که مرغ نباید بصورت کامل پخته شود بلکه باید نیم پز شود تا بقیه آن همراه با گردو پخته شود. سپس محتویات را درون قابلمه آب سرد ریخته و بلا فاصله مغز گردو هارا به آن اضافه کنید و شعله را زیاد کرده تا آب جوش بیاید، بعد از جوش آمدن شعله را به مدت 2 ساعت تنظیم کنید تا هم روغن گردو ها آزاد شود و هم مرغ مغز پخت شود.

سپس می توانید مرغ را از آن خارج کرده وریش ریش کنید سپس به گردوها رب انار و شکر ودر صورت تمایل آبلیمو اضافه کنید و سپس 2 ساعت زمان بدهید تا با شعله ملایم پخته شود. و به این نکته هم توجه داشته باشید که بایدمی توانید بجای مرغ از گوشت چرخ کرده قرمز هم استفاده کنید. با این مطلب طرزپخت گردو خورشتی می توانید 2 نوع خورشت فسنجان بپزید.

مقدار مواد مورد نیاز برای پخت خورشت گردویی فسنجان 4 نفره

خورشت بادمجان گردویی

برای تهیه خوشت گردویی بادمجان مقداری پودر گردو که چرخ شده است را همراه با روغن تفت دهید و در حین سرخ شدن حتما گردوی پودر شده را هم بزنید تا نسوزد بعد از اینکه کمی سرخ شد یک لیوان آب به آن اضافه کنید سپس بادمجان ها را شسته و به صورت حلقه حلقه درآورید ویا می توانید خورشت را به صورت شکم پر درست کنید به این صورت که بادمجان را پوست گرفته و سروته آن را بزنید و تخمه های درون آن را خالی کنید.

خورشت بادمجان گردویی

در مرحله بعدی پخت خورشت گردویی بادمجان،یک پیاز درسته را رنده کرده سپس نصف آن را همراه با روغن و زرد چوبه و فلفل و کمی چرخ کرده سرخ کنید که حالت چسبندگی داشته باشد در مرحله بعدی تهیه خورشت گردویی کمی گوشت چرخ کرده به اندازه یک گردو را برداشته و قلقلی کنید و سپس آن را درون روغن سرخ کنید

سپس باقیمانده ی پیازو گوشت چرخ کرده به آن اضافه کرده تا سرخ شوند بعد از سرخ شدن می توانید مواد را داخل بادمجان ریخته وبادمجان را در مخلوت پودر گردو قرار دهید تا کامل مغز پخت شود سپس بعد از 10 دقیقه گوشت قلقلی را می توانید اضافه کنید ودر طول مدت پخت هم باید شعله ملایم باشد.

مقدار مواد مورد نیاز جهت پخت خورشت گردویی بادمجان

کوکوی گردو و گوشت

برای پخت کوکوی گردو و گوشت می توانید کمی گردو را خرد کنید و همراه با پیاز رنده شده و کمی چرخ کرده و پرنج پخته شده را باهم مخلوط کرده(دقت کنید که محتویات گفته شده حتما باید خوب هم زده شده باشند) سپس با افزودن تخم مرغ حالت چسبنده به آن بدهید.

کوکوی گردو و گوشت

بعد از اینکه به خوبی باهم مخلوط شدند می توانید از ماده مخلوط شده به اندازه کف دست برداشته و روی ماهیتابه بگذارید و به صورت جداگانه سرخ کنید.

مقدار مواد لازم برای پخت کوکوی گردویی

ته چین گردو

برای پخت ته چین گردو کمی گردوی خرد شده راهمراه با زرشک و پیاز در روغن سرخ کرده و سپس قابلمه ای را تا نصفه پر آب کنید و بگذارید بجوشد سپس نمک و روغن به آن اضافه کرده و بعد آن را آبکش کنید بعد از آن باید برنج آبکش شده و زرده تخم مرغ وماست شیرین وزعفران و کمی نمک را باهم در ظرفی به هم بزنید تا باهم مخلوط شوند.

ته چین گردو

سپس ظرفی را برای ته چین آماده کنید و ته آن کمی روغن ریخته تا به ظرف نچسبد بعدا نصف برنج را درون قابلمه ریخته سپس نصف محتویات گردو را به آن اضافه می کنیم بعد بقیه ی برنج و گردو و زرشک را به آن اضافه می کنیم.

در مرحله بعدی مقداری کره ی آب شده روی محتویاتمان ریخته و روی آن را با فویل می پوشانیم و قابلمه ی ته چین را درون فر قرار داده و به مدت یک و نیم ساعت در دمای 180 درجه بگذارید بماند تا کامل مغز پخت شود.

مقدار مواد لازم برای پخت ته چین گردوی سه نفره

قطعا برای پخت انواع خورشت گردویی که گردو به عنوان چاشنی اصلی آن می باشد انتخاب گردوی با کیفیت و مرغوب بسیار با اهمیت می باشد همانطور که در مقالات پیشین اشاره کرده ایم برای تعیین کیفیت گردو روش هایی وجود دارد که با مطالعه مقاله مربوط به کیفیت مغز گردو از این روش مطلع شوید.

همانطور که گفته شد برای پخت انواع خورشت گردویی بهترین نوع گردو مغز گردوی خورشتی می باشد که از نظر رنگ کمی تیره مایل به قهوه ای است ولی از نظر خاصیت با مغز گردوی اعلا تفاوتی ندارد.

ما در فروشگاه مفیدان سعی کرده ایم که با کیفیت ترین نوع مغز گردوی خورشتی و همچنین انواع خشکبار از قبیل آلو خورشتی و کشمش سبز را تامین کنیم می توانید به صفحه ی اصلی فروشگاه مفیدان مراجعه کرده و از قیمت انواع گردو آگاهی یابید.

پاکلی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *