تولید جوانه گندم

جوانه-گندم

مردم چین بر این باورند که اجدادشان هنگامی که بدنبال اکسیر جاودانگی بوده اند به خواص جادویی جوانه گندم پی برده اند، و در افسانه هایشان آمده است که حدود 5000 سال پیش، اولین کسی که به راز تولید جوانه گندم دست پیدا کرده 265 سال عمر کرده است.

جوانه ها اکسیر سلامتی و جوانی اند، و این به این معناست که آنتی اکسیدان و ویتامینهای ضروری بدن انسان در این ماده به مقدار بسیار زیاد یافت میشود. جوانه گندم سرشار از آنزیمها، فیبر، پروتئین و املاح ضروری بدن است و این تجمع مواد نایاب جوانه گندم را به یک غذای کامل تبدیل کرده است.

درون گندم بخشی وجود دارد که به جنین گندم (wheat germ) معروف است، جنین گندم بمب ویتامین است و جوانه گندمِ در هنگام رشد از آن تغذیه میکند. در مراحل کشت و تولید ، هنگامی که گندم خیسانده میشود و ریشه ها از گندم بیرون می آیند جنین گندم مواد مورد نیاز برای رشد جوانه را آزاد میکند و همین امر جوانه گندم را به یکی از بهترین و غنی ترین غذاهای بشر تبدیل میکند.

جوانه گندم ، پودر جوانه گندم و همچنین تولید این محصولات در بیشتر کشورهای جهان کاملاً شناخته شده اند و مردم بیشتر کشورها اینها را در رژیم غذایی خود قرار میدهند و از خواص شگفت انگیز این محصول نهایت بهره را میبرند.

این محصول شگفت انگیز باید بصورت تازه مورد استفاده قرار بگیرد و در صورت سپری شدن چند روز از برداشت، ویتامینها و آنزیمهای موجود در جوانه گندم خواص خود را از دست میدهند. پس در هنگام خرید، حتما به تاریخ تولید و نوع بسته بندی توجه داشته باشید، چون بسته بندی غیر اصولی و نفوذ هوا به داخل بسته باعث از بین رفتن مقدار بسیار زیادی از فواید جوانه گندم خواهد شد.

برای حل این مشکل و به منظور آسان تر کردن نگهداری این محصول و بهره بردن از خواص بی نظیر آن، محصول را خشک کرده و سپس آسیاب میکنند. با خارج کردن رطوبت از داخل آن ، میتوان این محصول را به مدت طولانی تری نگهداری کرد، از ویژگیهای دیگر میتوان به شیوه های مصرف متنوع این محصول اشاره کرد.

 

جوانه گندم پودر شده
جوانه گندم پودر شده

تولید پودر جوانه گندم

تولید پودر جوانه گندم ، مستلزم رعایت نکات بهداشتی بسیاری است که در صورت عدم رعایت این نکات و به خاطر مرطوب بودن محیط کشت جوانه ها ، بدنه ی بذرها به یک محل ایده آل برای رشد قارچهای سمی تبدیل خواهد شد. به همین جهت، شستشو و ضد عفونی کردن جوانه ها در مرحله ی رشد از ضروریات تولید این محصول به شمار میرود.

شرکت تولیدی اکین ، با تکیه بر تجربه ی چندین ساله ی خود در زمینه ی تولید، توانسته است جوانه گندم با کیفیت و ممتاز به بازار عرضه کند.

تولیدی اکین ، با خرید مستقیم بذر از کشاورز و نظارت بر برداشت بذرها و انتقال مستقیم آن به محل بوجاری و انبار، مانع از آفت گیری بذرها در مرحله ی تولید و کشت جوانه گندم میشود.

اگر قصد خرید و استفاده ی این محصول را دارید، ما به شما پودر جوانه گندم اَکین را پیشنهاد میکنیم.

جوانه گندم
جوانه گندم

پخت سمنو با پودر جوانه گندم

از جوانه چند روزه گندم برای ساخت و پخت سمنو استفاده می‌شود. در صورتی که جوانه گندم چند روزه خشک شود و در دمای مخصوص تفت داده شود نشاسته موجود در آن تحت تأثیر آنزیم‌های موجود در جوانه گندم به قند تبدیل می‌شود که به ان مالت می‌گویند و در صنایع آبجو سازی و ماءالشعیر سازی استفاده می‌شود. در ایران به اشتباه به گیاهک گندم (جوانه غیرفعال موجود در بذر خشک گندم پیش از جوانه زدن) و سبزیچه یا میکروگرین (micro green) گندم نیز جوانه گندم گفته می‌شود. در صورتی که این دو محصولات متفاوتی هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *