جنین گندم چیست ؟

Tarwekiemen

جنین گندم چیست و چه تاثیری روی سلامتی بدن دارد؟ تفاوت جنین گندم و جوانه گندم در چیست ؟
قبل از اینکه بخواهیم در مورد ویژگیها، خواص و فواید این محصول صحبت کنیم بهتر است بدانید تنها 2% از وزن گندم به جنین اختصاص دارد، و نا به جا نیست اگر بگوییم میزان املاح و ویتامینهای موجود در آن به اندازه ای زیاد است که میتوان از واژه ی باورنکردنی برای آن استفاده کرد.
با افزودن پودر جوانه گندم به رژیم غذایی خود ، می توانید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کرده و یک شیوه سالم برای تغذیه داشته باشید.

نقش جنین گندم چیست ؟

وظیفه ی این قسمت از گندم نگهداری اطلاعات ژنتیکی برای رشد و نموّ جوانه گندم است، این بخش از گندم همچنین مواد غذایی مورد نیاز برای رشد بذر، اعم از پروتئین، ویتامینها، املاح و چربی را در خود دارا میباشد و در صورتی که آسیب ببیند دانه ی گندم توانایی رشد کردن و جوانه زدن نخواهد داشت.

این ماده حاوی 16 نوع ماده معدنی، تمامی ویتامینهای گروه B ، منبع غنیِ ویتامین E ،  اسیدهای چرب ضروری بدن و همچنین سرشار از پروتئین و چربیهای گیاهی است. متخصصین تغذیه بر این باورند که مصرف یک قاشق غذاخوری از این محصول میتواند نیاز یک روز بدن انسان به ویتامینهای ضروری را تامین کند.

جالب است بدانید جوانه گندم در مراحل ابتدایی رشد، از مواد مغذی موجود در این قسمت از گندم تغذیه میکند و خواص شگفت انگیز جوانه گندم را میتوان جادوی جنین گندم دانست.

 

جنین گندم - Wheat germ
جنین گندم – Wheat germ

 

بطور کلی دانه ی گندم از سه بخش تشکیل شده است :

  • قسمت نشاسته ای گندم
  • سبوس گندم
  • جنین گندم

خواص جنین گندم برای بدن :

اگرچه جوانه گندم از نظر اندازه بسیار کوچک است ، اما مقدار مواد مغذی موجود در آن چشمگیر و قابل توجه است.
پوسته بیرونی هسته گندم یا همان سبوس نیز مفید است ، اما جوانه دارای مواد مغذی بیشتری است که آن را برای انسان مطلوب می کند.

* جوانه گندم منبع قدرتمندی از انرژی ، فیبر ، پروتئین و کربوهیدراتهای پیچیده است که همگی به روشها و عناوین مختلف با سیستمهای داخلی بدن در تعامل هستند.
در آزمایشهای مکرر ثابت شده است که هیدرولیزهای پروتئین جوانه گندم باعث افزایش مثبت آنتی اکسیدانی در سیستمهای آلی می شوند.

* جنین گندم مقادیر زیادی از ویتامین های مهم برای انجام فعالیتهای روزانه مانند فولات ، (اسید فولیک) ویتامین E و B (نیاسین ، تیامین و B6) را تأمین می کند.

* جوانه گندم همچنین سرشار از پتاسیم و آهن و همچنین مقادیر بسیار خوبی از روی ، کلسیم ، فسفر و سلنیم است.

* جوانه گندم همچنین دارای اسیدهای چرب امگا 3 است ، امگا3 یکی از اشکال لازم و مفید کلسترول موجود در بدن است.

دانه گندم
دانه گندم

تفاوت های پودر جوانه گندم با جنین گندم

اگر میخواهید وزنتان را افزایش بدهید، پودر جوانه گندم برای چاقی بهترین انتخاب است بطوریکه با کنترل مقدار مصرف روزانه پودر جوانه گندم میتوان به سالم ترین روش ممکن افزایش وزن را به انجام رساند.

این محصول به دلیل داشتن کربوهیدرات و پروتئین بالا میتواند در مدت زمان نسبتا کوتاهی باعث اغزایش وزن شود. به همین منظور اگر قصد خرید پودر جوانه گندم را دارید میتوانید از طریق کادر زیر اقدام کنید.

تولیدی اَکین ، طی مراحل تولید پودر جوانه گندم ، با انتخاب بذر گندم درشت و قوی، سعی بر آن دارد تا پودر جوانه ی گندم تولید شده، تمامی خاصیت های موجود در جنین ، جوانه و سبوس گندم را دارا باشد. این امر باعث میشود پودر جوانه گندم تولید شده توسط این شرکت، رضایت مصرف کننده را در پی داشته باشد و همچنین مردم خوب کشورمان قدمی هر چند کوچک در مسیر زندگی سالم بردارند.

فروشگاه اینترنتی مفیدان