خواص قهوه برای سلامتی + خطرات و عوارض

خواص-فواید-عوارض-قهوه

مردم واقعاً از قهوه چه می دانند؟ ما می خواهیم دانش خود را در مورد جالب ترین واقعیت ها، ضرر ها ، فواید و خواص قهوه در جهان با شما در میان بگذاریم.

افرادی هستند که بدون نوشیدن یک فنجان قهوه تازه دم کرده نمی توانند روز را شروع کنند. آنها آنقدر قهوه را دوست دارند که بعضی اوقات خود را ” معتاد به قهوه ” می نامند.

خوب ، نوشیدن هر روز یک فنجان قهوه لزوما عادت بدی نیست. برعکس ، ثابت شده است که عادت خوب و سالمی است.

تحقیقات نشان میدهند که خواص نوشیدن قهوه چیزی بیشتر از افزایش انرژی روزانه است. این نوشیدنی میتواند از ما در برابر دیابت نوع ۲ ، بیماری های کبدی و نارسایی قلبی محافظت کند.

در سراسر جهان ، کارشناسان تخمین می زنند که مردم روزانه حدود ۲۵/۲ میلیارد فنجان قهوه مصرف می کنند. قهوه تاریخچه بسیار جالبی دارد که با مطالعه آن هیجان زده خواهید شد.

محققان خواص نوشیدن قهوه را برای بیماری هایی مانند دیابت ، بیماری های قلبی عروقی ، بیماری التهابی روده و بیماری های کبدی بررسی کرده اند.آنها به این نتیجه رسیده اند که این نوشیدنی میتواند برای برخی از این بیماری ها مفید خواهد بود.

قهوه حاوی تعدادی از مواد مغذی مفید از جمله ریبوفلاوین ( ویتامین B-2) ، نیاسین (ویتامین B-3) ، منیزیم ، پتاسیم و ترکیبات مختلف آنتی اکسیدان است . برخی از متخصصان معتقدند که این مواد و سایر مواد موجود در قهوه می توانند از طرق مختلف برای بدن انسان مفید باشند.

در این مقاله که توسط گروه تولید محتوای فروشگاه اینترنتی مفیدان تهیه و تنظیم شده است درباره خواص قهوه برای سلامتی ، شواهدی که این فواید را تأیید می کند ، خطرات و عوارض نوشیدن قهوه با شما سخن خواهیم گفت.

benefits-and-risks-coffee
خواص-قهوه

۴ نمونه از خواص قهوه :

ویژگی های  بالقوه سلامتی مرتبط با نوشیدن قهوه شامل موارد زیر است :

در بخش های زیر ، این مزایا را با جزئیات بیشتری پوشش می دهیم.

دیابت :

قهوه ممکن است به بدن در پیشگیری از مبتلا شدن به دیابت نوع ۲ کمک کند.

در سال ۲۰۱۴ ، محققانی که اطلاعات بیش از ۴۸۰۰۰ نفر را جمع آوری کردند دریافتند کسانی که به مدت حداقل ۴ سال روزانه یک فنجان قهوه نوشیده اند ، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در آنها ۱۱% کمتر از کسانی است که به این میزان قهوه نمی نوشند.

یک متاآنالیز در سال ۲۰۱۷ به این نتیجه رسید که به نظر می رسد افرادی که هر روز چهار تا شش فنجان قهوه کافئین دار یا بدون کافئین می نوشند ، کمتر در خطر سندرم متابولیک ، از جمله دیابت نوع ۲ قرار دارند.

خواص قهوه و بیماری پارکینسون :

مطالعات مختلف نشان داده است که خواص کافئین ، که در قهوه و بسیاری از نوشیدنی های دیگر وجود دارد ، می تواند به محافظت در برابر بیماری پارکینسون کمک کند.

یک تیم نتیجه گرفت که احتمال خطر ابتلا به پارکینسون در مردانی که بیش از چهار فنجان قهوه در روز می نوشند پنج برابر کمتر از کسانی است که این نوشیدنی را مصرف نمی کنند.

علاوه بر این ، طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ ، کافئین موجود در قهوه ممکن است به کنترل حرکت در افراد مبتلا به پارکینسون کمک کند .

یافته های یک متاآنالیز در سال ۲۰۱۷ نشان دهنده وجود ارتباط بین مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به بیماری پارکینسون ، حتی در بین افراد سیگاری است.
این تیم همچنین دریافت که افرادی که قهوه می نوشند ممکن است کمتر دچار افسردگی و شرایط شناختی مانند آلزایمر شوند.

برای اثبات این نکته که نوشیدن قهوه بدون کافئین می تواند به جلوگیری از پارکینسون کمک کند شواهدی چندانی وجود ندارد.

سرطان کبد :

محققان ایتالیایی در مورد خواص قهوه به این نتیجه رسیده اند که مصرف قهوه حدود 40٪ خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش می دهد. برخی از نتایج حاکی از آن است که افرادی که روزانه سه فنجان می نوشند ممکن است ۵۰٪ خطر ابتلا به سرطان کبد کمتری داشته باشند.

همچنین ، در یک بررسی در سال ۲۰۱۹ نتیجه گیری شد که “مصرف قهوه احتمالاً خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش می دهد”.

خواص قهوه و سلامت قلب :


یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ به این نتیجه رسید که نوشیدن قهوه در حد متوسط ​​، یا مصرف حدود دو وعده ۸ اونسی در روز ، می تواند از نارسایی قلبی محافظت کند .

خطر ابتلا به نارسایی قلبی در افرادی که هر روز مقادیر متوسط ​​قهوه می نوشند ۱۱٪ کمتر از کسانی که این نوشیدنی را مصرف نمی کنند ، بود.

یک متاآنالیز در سال ۲۰۱۷ نشان داد که مصرف کافئین ممکن است حداقل فواید کمی برای سلامت قلب و عروق از جمله فشار خون داشته باشد .

با این حال ، برخی مطالعات نشان داد که سطح بالاتری از چربی خون (چربی) و کلسترول در افرادی که قهوه بیشتری مصرف می کنند ، است.

ارزش غذایی قهوه :

قهوه سیاه بسیار کم کالری است . در حقیقت ، یک فنجان قهوه سیاه فقط حدود ۲ کالری دارد. با این حال ، افزودن خامه یا شکر باعث افزایش کالری آن می شود.

خواص-قهوه
خواص-قهوه

کالری قهوه کم است اما افزودن شکر و خامه ارزش غذایی آن را تغییر می دهد.

برخی خواص قهوه همچنین به دلیل وجود پلی فنول ، نوعی آنتی اکسیدان است.

آنتی اکسیدان ها می توانند بدن را از رادیکال های آزاد ، نوعی ماده زائد که بدن به طور طبیعی و در نتیجه فرآیندهای خاص تولید می کند ، خلاص کند.

رادیکال های آزاد سمی هستند و ممکن است باعث التهاب شوند . دانشمندان ارتباطی بین التهاب و جنبه های مختلف سندرم متابولیک از جمله دیابت نوع ۲ و چاقی یافته اند .

در سال ۲۰۱۸ ، برخی از محققان اظهار داشتند که محتوای آنتی اکسیدانی قهوه ممکن است از بدن در مقابل مبتلا شدن به سندرم متابولیک محافظت کند.

انواع قهوه :

اگر تمایل به خرید انواع قهوه روبوستا دارید میتوانید از طریق لینک های زیر وارد بخش فروش این محصول شوید.

فردی که می خواهد از خواص قهوه بهره ببرد ، باید از مصرف بیش از حد آن خودداری کند و سعی کند مواد افزودنی مانند شکر ، خامه یا طعم دهنده ها را کنترل کند ، زیرا ممکن است این مواد مفید نباشند.

مسعود خرّمی