عسل طبیعی

عسل طبیعی

 

عسل طبیعی

 

تولید عسل سختیها و مشقّتهای بسیاری دارد و نیازمند مستقر کردن کندو در طبیعت بکر و سرسبزی است که به جز نواحی شمالی و شمال غربی در سایر مناطق کشورمان یافت نمیشود.

 

عسل طبیعی چگونه تهیه میشود

 

به ماده ای که توسط زنبور عسل و منحصراً از شهد گلها تولید شده باشد عسل طبیعی گفته میشود. تولید عسل طبیعی و عسل شهد خالص در شرایطی که زنبوردار در فصول مناسب بتواند زنبورستان خود را در مناطق پر گل و گیاه مستقر کند، هم ممکن است و هم به علت رایگان بودن استفاده از شهد گلها، برای زنبوردار بسیار مقرون به صرفه است. برای تولید عسل طبیعی ، کندو باید در مناطق سر سبز و پر گل و گیاه مستقر شود.

 

شاید از خواندن این مطلب متعجب شوید ولی در کشورهای پیشرفته، علاوه بر زنبورداران، کشاورزان و باغدارانی که محصولاتشان به گرده افشانی نیاز دارند با زنبورداران قرارداد میبندند و از آنان درخواست میکنند که تعداد مشخصی کندو در باغات و مزرعه های آنان مستقر کنند و بابت هر کندو مبلغی به عنوان حق الزحمه به زنبوردار پرداخت میکنند. این کار، هم بخش عمده ای از درآمد زنبورداران را تامین میکند و هم مراتع و باغات از گرده افشانی زنبورها نهایت بهره را میبرند.

 

با این دلایلی که در بالا ذکر شد، و با بینش صحیحی که زنبورداران و کشاورزان از خاصیت گرده افشانی زنبور عسل دارند، در کشورهای سرسبز، تولید عسل طبیعی و شهد خالص ، کاری ساده و بسیار پر درآمد است.

عسل طبیعی
عسل طبیعی

 

با عسل طبیعی میتوانید وزنتان را کاهش دهید

مطالعات نشان می دهند زمانی که ما یک فنجان چای شیرین شده با عسل می نوشیم و یا در ماست عسل می ریزیم ، قند عسل رفتاری کاملا متفاوت با قند سفید یا شکر در بدن دارد.
آزمایش های انجام شده توسط محققان انگلیسی نشان می دهد که یک قاشق چایخوری پر عسل سطح قند خون را کاهش می دهد، که این ویژگی در شکر سفید مشاهده نمی شود.
این بدان معنی است که عسل موجب از فعالیت افتادن سلول های تنظیم قند خون در مغز نمی شود و به رییس بدن اطمینان می دهد که سوخت لازم خود برای کارکرد در حد مطلوب را دارد.

 

پارسی طب

فروشگاه محصولات ارگانیک مفیدان ، با همکاری تولید کنندگان نمونه ی عسل مناطق کوهستانی سهند ، عسلی بسیار خوش عطر و طعم برای عرضه به مشتریان آماده کرده است.

 

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید عسل شهد گلها از طریق لینک زیر اقدام کنید.

 

خرید عسل طبیعی
خرید عسل طبیعی

 

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • عسل رسیده چیست و چگونه تولید میشود + خرید > فروشگاه محصولات ارگانیک مفیدان 27 شهر 1398 / 6:00 ب.ظ
    1 0

    […] که وظیفه ی تغلیظ عسل طبیعی و رسیده را به عهده دارند روی لبه ی حجره مینشینند و با […]

  • عسل نارس چیست و چگونه تولید میشود + خرید عسل طبیعی > فروشگاه مفیدان 27 شهر 1398 / 6:23 ب.ظ
    2 0

    […] اطلاع از قیمت عسل طبیعی و کسب اطلاعات بیشتر، از طریق لینک زیر وارد قسمت فروش […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *