عسل رسیده چیست ؟

عسل رسیده چیست

اگر بخواهیم این بخش را با یک مثال در مورد عسل رسیده آغاز کنیم جلب است بدانید که در اکتشافات تاریخی که در مصر انجام شده است، خمره ای پر از عسل پیدا شده است که در کمال تعجب، عسل کاملا سالم و قابل مصرف بوده است. تعجب میکنید اگر بدانید قدمت این خمره ی عسل را 6000 سال تخمین زده اند.

 

عسل رسیده چیست ؟

عسلی را عسل رسیده میگویند که بدون ترس از فاسد شدن، بتوان آن را به مدّت نامعلومی ذخیره کرد. 

تفاوت عسل نارس و عسل رسیده در چیست؟

طی فرایند تولید عسل ، زنبورهای کارگر شهد گلها را به کندو می آورند و در حجره ها ذخیره میکنند، به عسلی که در این مرحله تولید شده است عسل نارس میگویند.

زنبورهای کارگر، بر اساس غریضه ای که خداوند در آنها قرار داده است، برای جلوگیری از فاسد شدن عسل نارس، اقدام به غلیظ سازی آن میکنند. آنزیم ها ، آنتی بیوتیکها و سایر مواد مفید ساخته شده در داخل بدن زنبور، در این مرحله وارد عسل میشود.

 

زنبورهایی که وظیفه ی تغلیظ عسل طبیعی و رسیده را به عهده دارند روی لبه ی حجره مینشینند و با خرطوم هایشان عسل نارس را به درون عسلدان خود میکشند. عسل موجود در عسلدان زنبور تا حد نیاز آبگیری میشود و سپس زنبور عسل، عسل رسیده و غلیظ شده را به داخل حجره برمیگرداند.

 

عسل رسیده
عسل رسیده

 

زنبور عسل ، رطوبت ناشی از آبگیری عسل را در بدن خود مصرف میکند و مازاد آنرا همراه با مدفوع خود از کندو بیرون میریزد.

 

با ویژگیهایی که عنوان شد، عسل ماده ای است که هیچ نوع موجود زنده ای نمیتواند درون آن ادامه ی حیات و فعالیت داشته باشد. به این دلیل است که گفته میشود عسل رسیده را بدون نیاز به نگهداری در یخچال و بدون نیاز به هیچ گونه فراوری، میتوان به مدت نا معلومی نگهداری کرد.

 

عسل طبیعی ، حتما باید از محل های معتبر تهیه گردد، در غیر این صورت هم از لحاظ مالی به خریدار خسارت وارد میشود و هم سلامتی فرد به خطر می افتد. فروشگاه محصولات ارگانیک مفیدان ، با همکاری تولید کنندگان نام آشنا و با تجربه ، اقدام به عرضه ی عسل طبیعی سهند کرده است، با این تضمین که در صورت عدم رضایت از محصول ، وجه پرداخت شده برای عسل طبیعی ، به خریدار باز گردانده میشود.

شما در وبلاگ مفیدان با رازها و خواص عسل بیشتر و بهتر آشنا خواهید شد و بهتر میتوانید عسل اصل را تشخیص دهید.

شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر وارد قسمت فروشگاه عسل مفیدان شوید.

 

خرید-عسل-طبیعی
خرید-عسل-طبیعی

بزرگترین تفاوت بین عسل رسیده و عسل نارس ( عسل نابالغ ) چیست؟

” عسل رسیده پس از جمع آوری شهد توسط زنبور عسل در کندو پردازش می شود. عسل ابتدا توسط زنبور عسل در کندو تولید می شود. سپس زنبورهای عسلی که مسئول پردازش هستند ، عسل را به داخل معده خود میکشند و با ترشح انواع آنزیمها ، ساکارز موجود در شهد را به گلوکز تبدیل می کند و رطوبت عسل را به زیر 20% کاهش میدهند. سایر زنبورها نیز برای کمک به دفع رطوبت از داخل کندو ، بر فراز کندو بالهای خود را به هم می زنند.

در ابتدا ، مردم از عسل خام استفاده می کردند ، اما امروزه ، بیشتر عسل های موجود در قفسه های سوپرمارکت ها ، معمولاً از طریق پاستوریزاسیون ، که شامل گرم شدن شدید است ، فرآوری می شوند. بسیاری از این انواع فرآوری شده عسل ممکن است حاوی قندهای اضافه شده باشند.

در صورتی که عسل رسیده دارای بهترین و ایده آل ترین شرایط برای عسل است.

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • عسل نارس چیست و چگونه تولید میشود + خرید عسل طبیعی > فروشگاه مفیدان 27 شهر 1398 / 6:23 ب.ظ
    0 0

    […] حجره هایی که روی آنها با موم پوشیده است تغلیظ شده و به عسل رسیده تبدیل شده اند. لذا اگر حجره های شان باز باشند نشان […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *